Ruszyły matury - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ruszyły matury

Niemal 2000 absolwentów tarnowskich szkół ponadpodstawowych przystąpiło dziś do egzaminu maturalnego. Tradycyjnie pierwszego dnia zmierzyli się z językiem polskim. Jutro czeka ich egzamin z matematyki.

matury 2024

Matury rozpoczęły się o godz. 9. W nowej formule egzamin z języka polskiego składa się z trzech części: języka polskiego w użyciu, testu historycznoliterackiego oraz wypracowania. Na wypełnienie arkuszy na poziomie podstawowym uczniowie mają 240 minut. Z kolei osoby, które zdecydowały się na egzamin na poziomie rozszerzonym, przystąpią do niego 20 maja, a nie bezpośrednio (tego samego dnia) po poziomie podstawowym.

Jutro, 8 maja maturzystów czeka egzamin z matematyki, natomiast dzień później ze znajomości języka angielskiego.

Matury pisemne potrwają od 7 do 24 maja, natomiast ustne od 11 do 25 maja. Wyniki egzaminów zostaną opublikowane 9 lipca.

W tym roku w całej Polsce do egzaminu dojrzałości przystąpiło 267 tys. tegorocznych absolwentów. Byli to uczniowie liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych.