Szkolenie: Polski Ład – Rewolucja w Podatkach. Kompleksowe omówienie zmian w podatkach
Polski Ład to największa w ostatnich latach nowelizacja ustaw podatkowych. Skala zmian jest bardzo duża i nie jest nadużyciem stwierdzenie, że od 2022 r. znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości podatkowej. Zmiany dotknęły każdego podatnika w Polsce, a przede wszystkim przedsiębiorców.
Jednak to w szczególności przedsiębiorcy muszą przygotować się do nowej rzeczywistości podatkowej, bowiem dla większości z nich zaplanowano wzrost obciążeń publicznoprawnych, w tym zwiększenie wysokości składek zdrowotnych oraz brak prawa ich odliczania od podatku dochodowego. W konsekwencji każdy przedsiębiorca będzie musiał ocenić, jak zmiany w podatkach wpłyną na jego biznes, co może skutkować nawet podejmowaniem kluczowych decyzji biznesowych, jak np. zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej.
Dodatkowo w ustawach podatkowych pojawiają się całkiem nowe regulacje, w tym m.in. ulga podatkowa dla klasy średniej, podatek minimalny dla podatników CIT, ukryte dywidendy, nowe ulgi na innowacje i wiele innych. Duże zmiany dotknęły także Estoński CIT, który od 2022 r. może być chętniej wybierany przez przedsiębiorców, jako korzystniejszy model opodatkowania.
Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, ze zmian wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu, wraz z omówieniem wybranych modeli optymalizacyjnych.
Szkolenie odbędzie się w formule online, 9 lutego o godz. 13:00, a poprowadzą je ekspercji z kancelarii prawnej "Staniek i Partnerzy", specjalizującej się w obsłudze prawno-podatkowej firm produkcyjnych, handlowych i usługowych.
Szkolenie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem aplikacji Zoom. Link do szkolenia:
https://zoom.us/j/92423087000?pwd=aWRNMWZDV3FDMWh4L2cwa3dMK3MxZz09
Program szkolenia:
- Odliczenie składki zdrowotnej – W jaki sposób przebiega zmiana mechanizmu odliczenia składki zdrowotnej? Czy zmiana dottka wszystkich podatników? Czy wobec wybranej grupy podatników zastosowana może być preferencja? Czy nadal można dokonać odliczenia składki od podatku?
- Zmiana formy prowadzenia biznesu receptą na podwyżki podatków i ZUS? Możliwe formy prowadzenia biznesu i zasady rozliczania podatków i ZUS. Zasady przekształceń, zakładania nowych spółek. Legalne optymalizacje podatkowe
- Ulga podatkowa dla klasy średniej – Na czym ulga polega? Jak liczyć ulgę dla przedsiębiorców?
- Nowe ulgi podatkowe: ulga na ekspansję, ulga na prototyp, ulga na robotyzację, ulga na powrót, ulga na akwizycję, ulga mieszkaniowa, ulga na innowacyjnych pracowników
- Zmiany w uldze B+R – Czy zmieniła się wysokość odliczenia? Jakiej grupy podmiotów zmiana dotyczy? Czy można łączyć Ulgę IP Box z ulgą B+R?
- Estoński CIT – Czy łatwiej można spełnić warunki do rozliczenia w estońskim CIT? Czy z estońskiego CIT mogą skorzystać też spółki osobowe? Co z limitem przychodów i minimalnych nakładów na inwestycje? Czy zniesiony jest tzw. podatek na wejście? Jak zostało obniżone efektywne opodatkowanie? ▪ Podatek przychodowy/minimalny – Jak wysoki jest podatek? Kogo ten podatek obciąży? Czy będzie dotyczył też firm, które ponoszą realne wydatki inwestycyjne? Czy ten podatek doprowadzi do podwójnego opodatkowania? Czy od podatku minimalnego będzie odliczany CIT zapłacony w Polsce?
- Świadczenia na rzecz wspólników (tzw. ukryte dywidendy) – Czy będziemy mieć nowy NKUP? Kiedy organ będzie mógł wyłączyć świadczenia z kosztów? Na jakie transakcje trzeba uważać?