Tarnów na konferencji ABSL w Katowicach
W stolicy Śląska trwa konferencja ABSL. Przez dwa dni, od 31 maja do 1 czerwca prowadzone są spotkania i panele dyskusyjne poświęcone szeroko pojętej gospodarce oraz inwestycjom i zatrudnieniu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. W wydarzeniu biorą również udział reprezentanci Tarnowa, swoje stoisko na ABSL Summit ma Wydział Rozwoju Gospodarczego UMT.
Przedstawiciele Tarnowa po raz kolejny uczestniczą w wydarzeniu. Niepokoje społeczne i polityczne, zmiany demograficzne, niepewność prawna, zmiana klimatu – m.in. takie tematy wspominane są podczas tegorocznej edycji. Jak podkreślają organizatorzy, obecna sytuacja bardziej niż kiedykolwiek wymaga otwartych, świadomych reakcji i zintegrowanych rozwiązań. Pomysłodawcy konferencji postanowili w tym roku skupić się na trzech obszarach tematycznych: przywództwie w czasach kryzysu, strategii opartej na faktach czy fikcjach (insight jako siła napędowa prężnego biznesu), krajobrazie społeczno-gospodarczym (otwarta gospodarka talentów i niepewna przyszłość definiują nową rzeczywistość).
Swoje stanowisko na szczycie ABSL ma również Tarnów. Przedstawiciele Wydziału Rozwoju Gospodarczego prezentują m.in. tereny inwestycyjne, które miasto ma do zaoferowania. Udział w targach jest realizowany w ramach projektu Business Boost for Malopolska2. – Rozmawiamy o branży otoczenia biznesu. Badania pokazują, że rynek pomimo kryzysu rozwija się i tworzy miejsca pracy, powstają nowe zawody, zmienia się styl pracy. Warto, by również tarnowscy przedsiębiorcy zwrócili na to uwagę – mówi Agnieszka Batko, dyrektor WRG magistratu.
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) jest wiodącą organizacją reprezentującą sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Zrzesza ponad 200 największych firm, wyznacza standardy i kierunki rozwoju branży, w której zatrudnionych jest ponad 350 tys. osób. Misją ABSL jest rozwój potencjału sektora nowoczesnych usług dla biznesu oraz tworzenie warunków dla jego stałego wzrostu w Polsce.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020, Oś Priorytetowa 3.Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3. Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki. Poddziałanie 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski.
(ww)