W czwartek III Targi Innowacje Tarnowskie
Już w najbliższy czwartek, 24 października, w kampusie Akademii Tarnowskiej zbiorą się przedsiębiorcy, prezentując i opowiadając o swoim fachu. Będzie to też okazja do nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego oraz biznesu i gospodarki. Impreza rozpocznie się o godzinie 9 w holu budynku E.
– Głównym celem Targów jest spajanie sfery naukowej z podmiotami gospodarczymi oraz nawiązywanie nowych możliwości współpracy. Dlatego w trakcie imprezy zaplanowano wiele możliwości zaprezentowania swoich produktów oraz wynalazków przez firmy oraz naukowców i studentów – mówi dr inż. Michał Kisilewicz, szef Centrum Transferu Technologii AT.
Dla wystawców dostępna będzie przestrzeń wystawiennicza oraz przestrzeń obejmująca możliwe pokazy dynamiczne. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone specjalnymi statuetkami.
Wśród już zgłoszonych wystawców są m.in.:
• Firma Maluka, która jest częścią grupy ITEM SERVICE. Zajmuje się produkcją automatycznych urządzeń pakujących, zrobotyzowanych gniazd paletyzacji, budową maszyn specjalnych na zamówienie klienta oraz dostawą podzespołów,
• Firma Steinhof, która jest jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie oraz jednym z największych producentów klocków hamulcowych w Polsce,
• Właściciel aplikacji BUY ME, która została stworzona do tworzenia list zakupów z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych,
• Serwis Techniczny MIS Polska, który zajmuje się utrzymaniem ruchu maszyn i urządzeń prowadzonym zgodnie z awaryjną, prewencyjną i predykcyjną metodyką serwisu wykonywanym w obszarze systemów napędu i sterowania hydraulicznego, układów smarowania i instalacji technologicznych w organizacji wymaganej przez Klienta wraz z dostawą części zamiennych, mediów roboczych i materiałów eksploatacyjnych.
• EnSafe Sp. z o.o. - profesjonalni strażacy, praktycy, a przede wszystkim pasjonaci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zapewnienia bezpiecznej ewakuacji z budynków. Rozległa wiedza i bogate doświadczenie praktyczne umożliwiają tworzenie nowych rozwiązań, w tym krzeseł, materacy i mat ewakuacyjnych, które są idealnym rozwiązaniem do ewakuacji osób o szczególnych potrzebach z budynków.
• Elektronika S.A. Technika chłodnicza Klimatyzacja – to jedna z większych w kraju i wciąż intensywnie rozwijająca się hurtownia urządzeń i akcesoriów stosowanych w branżach chłodnictwa, klimatyzacji, wody lodowej i pomp ciepła. Spółka dystrybuuje urządzenia wytwarzane przez największych światowych producentów jak: Danfoss, Copeland, Frascold, Cubigel, Alfa Laval, Thermofin, Rhoss, czy Mitsubishi Heavy Industries. Elektronika S.A. prowadzi inwestycje HVACR.
• Fundacja Edumocni założona przez fascynata rozwoju osobistego wychodzi z inicjatywą skierowaną do wszystkich osób, które chcą realnie wpływać na swój rozwój osobisty i zawodowy. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i firm zaangażowanych w rozwój swoich pracowników.
• Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. prowadzą działalność przemysłową nieprzerwanie od 1917 r., co czyni firmę jednym z najstarszych przedsiębiorstw w Tarnowie. Spółka produkuje uzbrojenie i sprzęt wojskowy począwszy od lat 50-tych. Sukcesywnie rozwijane kompetencje przedsiębiorstwa pozwalają obecnie na realizację urządzeń w dziedzinie konstrukcji mechanicznych, elektrycznych, elektronicznych, systemów komputerowych włącznie z oprogramowaniem.
• Firma Reakcja jest producentem innowacyjnych zapór przeciwpowodziowych. Szybko rozstawiane zapory przeciwpowodziowe służą jako zapory mobilne do zabezpieczenia obszarów zalewowych, ochrony bądź tworzenia dróg krytycznych i podwyższania korony wałów.
SKRÓCONY PROGRAM TARGÓW
• 9-9.30 - uroczyste otwarcie
• 9.30 -14.30 - prezentacja wynalazków na stanowiskach
• 10-14 - sesje prelekcji
• 14.30-15 - prezentacja projektów opracowanych w ramach projektu Akademii Innowacji IPH
• 15-15.30 - zakończenie
Organizatorami Targów są Akademia Tarnowska, Dział Badań Naukowych AT, Centrum Transferu Technologii AT. Więcej informacji można znaleźć na stronie itar.atar.edu. Wszelkie pytania można kierować również drogą mailową na adres itar@atar.edu.pl, lub telefonicznie: 14 6 316 592.
(mt), źródło anstar.edu.pl